Petoboj nacija U-20

Boćarski savez Bosne i Hercegovine bio je uspješan domaćin u petoboju nacija U-20 gdje su nastupile reprezentacije Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije, Crne Gore i Srbije. Turnir je održan u boćarskom domu Nožinac u Posušju.

Rezultati natjecanja:

1. Slovenija
  2. Hrvatska
  3. Srbija
  4. Bosna i Hercegovina
  5. Crna Gora

Na pitanje predsjedniku saveza što je bio cilj ovoga turnira i da li je ostvaren? Predsjednik je odgovorio:

Mislim da je ovaj turnir pun pogodak za naš savez, odgovorit ću i zašto, ponajprije što nastupaju mladi igrači, također htjeli bi da se uključi što više mladih u boćanje da afirmiramo ovaj naš sport, najmanje nam je bio bitan rezultat. Za savez je bitno da pokažemo da možemo biti domaćini velikih događaja. Ovo nam je bio test za organizaciju i većih natjecanja, također ovo je bila prilika da naši voditelji vide kako ostali savezi rade sa mladima, kako bi imali realniju sliku o boćanju kod nas. Koristim prigodu da čestitam svima koji su sudjelovali u organizaciji ovog turnira.